RGEP-telephely/tevékenység EP menedzser

Az ajánlat közzétételének dátuma 28 08 2024
Elhelyezkedés :
Bordeaux, Franciaország
Munka kategória :
Environnement & Risk Prévention
Szerződés típusa :
Állandó
Alkalmaz

Munkakör leírása

FŐ ELVÁRT EREDMÉNYEK • Csoportos EP-terület iránymutatásainak és előírásainak létrehozása vagy frissítése (a CEG vagy az SE Irányító Bizottság által hozott döntések alapján) • A területen jelenlévő EP-kockázatok szintje kézben van tartva és minden évben a Csoport által elvárt sebességgel fejlődik • Ø Bizonyos munkamódszerek meghatározásra, végrehajtásra és folyamatos továbbfejlesztésre kerülnek annak érdekében, hogy az EP-terület kockázatkezelési folyamatai a Michelin szervezeteken belül minden szinten végrehajthatók legyenek, valamint a több funkcióra kiterjedő együttműködés is megszervezhető legyen. A Csoport céljai feletti többi EP-terület kockázatainak helyszínenként történő feltérképezése folyamatosan naprakész. • Ø Bizonyos folyamatok végrehajtásra kerülnek annak érdekében, hogy előre lehessen jelezni a kockázatokat befolyásoló változásokat: új anyagok, új termékek, új törvények, új berendezések, új nyilvántartások, új vevői elvárások, új kockázat ismerete... • Ø Bizalomra és átláthatóságra épülő kapcsolat alkalmazása a telephelyek és egységek vonatkozásában, annak érdekében, hogy az EP-terület kockázatainak fejlődéséről információt szerezzünk • Ø Az információáramlás, - elemzés és megerősítés kezeléséhez folyamat kerül végrehajtásra • Ø Az EP-területek mutatói megbízhatóak és az aktuális helyzetet tükrözik Az EP-területi igazgató és a Csoport EP menedzser tisztában vannak az EP-terület főbb kockázataival és érdekeltségeivel • Ø Az új riasztás reaktív módon kerül közzétételre, ha újabb magas kockázat kerül azonosításra. • Ø A vezetőségi jelentés évente két alkalommal kerül közzétételre, a Terület kockázatainak feltérképezésével • Az EP-területen a Michelin telephelyek megfelelőségi szintje az előírások/törvények, valamint a Michelin előírások/követelmények alapján irányítás alatt van és a Cégcsoport vezetősége várakozásainak megfelelően folyamatos fejlesztés alatt áll • Ø Biztosítja a területen jelenlévő elvárásokban és műszaki követelményekben fellépő változások figyelemmel kísérését. • Ø A Michelin telephelyek törvényi/jogszabályi megfelelőségének szintjének és a Michelin előírásainak/követelményeinek való megfelelőség ellenőrzéséhez használt rendszer kerül alkalmazásra. • Ø Biztosítja, hogy a kockázatok feltérképezése folyamatosan naprakész legyen. • A Csoport EP-területének teljesítménye folyamatosan, a Csoport vezetőségének elvárásainak megfelelő sebességgel fejlődik. A különböző egységek előrehaladáshoz való hozzájárulása során mutatott önállóság, valamint az egységek közötti együttműködés folyamatosan fejlődik • Ø Minden egyes EP-területre, tevékenységtípusonként (ipar, forgalmazás, stb.) az Időzónák és egyéb, azzal egyenértékű makro-egységek közötti hálózati együttműködés magas hozzáadott értéket biztosít az EP teljesítményfejlesztés felgyorsításához • A jó gyakorlatok folyamatos azonosítása, melyek a jóváhagyást követően gyorsan megosztásra kerülnek • Egyéb zónáktól és szervezetektől származó jó gyakorlatok alkalmazására való hajlandóság • A tapasztalati úton szerzett jó gyakorlatok és elsajátított ismeretek összegzésre kerülnek és felhasználóbarát módon válnak elérhetővé az EP közösség számára. • A telephelyek az új kockázatokkal vagy problémákkal kapcsolatos riasztásokat visszamenőlegesen biztosítják, így járulva hozzá a kockázatkezeléshez • Ø Bizonyos kezdeményezések, lépések, programok meghatározása, elindítása és megvalósítása az EP-terület központi szakértőjének kezdeményezésére történik (a helyi csapatok tehetnek javaslatot) az áttörések elérése vagy a gyorsabb előrehaladás érdekében • Ø Az EP-terület tudásanyaga és kompetenciái elérhetőek és igazolhatók ott, ahol a lépések és döntések meghozatala történik • Az EP-terület közössége számára • A többi munkavállaló és menedzser számára • Ø Külső benchmark lépések meghozatala olyan ötletek megtalálásához, amelyek felgyorsítják a folyamatokat. Bizonyos jelentések összegzik az elsajátított ismereteket és az EP-terület hálózatán kerülnek megosztásra. Bizonyos projektek elindítása a megtanultak kiaknázása végett történik • Minden naprakész EP információ és dokumentáció könnyedén hozzáférhető az EP-terület közössége és mindazon munkavállalók számára, akiknek szüksége van rájuk. • Bizonyos Területi jelentések közzétételre kerülnek annak érdekében, hogy információt nyújtsanak a belső vagy külső érdekelt felek számára • Szükség esetén a külső támogató hálózatokban vagy szakmai hálózatokban illetve érdekelt felek tanulmányaiban való aktív részvétel a Michelin érdekeinek képviselete, valamint a lehetséges kockázatok vagy lehetőségek előrejelzése érdekében.

Michelin, entreprise engagée dans la mobilité durable et reconnue pour ses actions en faveur de l'expérience employé !

  • Une note de 99/100 à l’index de l’égalité femmes-hommes
  • Entreprise « Handi accueillante », avec un réseau de référents et ambassadeurs Handicap pour vous accompagner
  • 83,5% de taux d’engagement de nos employés
  • 94,6% des stagiaires et alternants nous recommandent, label "Happy Trainees" depuis 9 années consécutives
  • Classé parmi les groupes du CAC 40 les plus engagés selon les Bac+5 à l’index RSE Universum 2023
  • Parmi les 100 entreprises les plus attractives pour les étudiants et actifs BAC+2/3 au classement Universum 2023
  • N°1 des entreprises de plus de 500 stagiaires et alternants qui rémunèrent le mieux au Classement HappyTrainees® Rémunération 2023
  • Dans le Top 10 des meilleurs employeurs en France au classement Glassdoor 2023
  • Dans le top 3 des entreprises du secteur « Automobile / Equipementier » en matière d’attractivité employeur à l’édition 2024 du Palmarès @EPOKA @GROUPE IFOP @Occurrence

Pour en savoir plus sur le Groupe :https://recrutement.michelin.fr